Vienmēr svaigs un aktīvs - VAPIANO BLOGS.

09.02.2021 VISPASAULES PICAS DIENA

Vispasaules picas dienā tiek atzīmētas šīs krāsnī ceptās plātsmaizes uzvaras gājiens pasaulē. Katrā īstā picā iederas bagātīgi daudz siera un sulīga mērce. Šī ir diena, kad ar mierīgu sirdi kopā ar draugiem vai ģimeni vari baudīt šo pasaulē ikoniskāko ēdienu.

Patiesi gards baudījums, kas vienmēr uzlabo noskaņojumu un uz ko var paļauties!

Pica ar pesto krējuma mērci, mocarellu, spinātiem un brusketu.

Picas diena savu ceļu uz cilvēku vēderiem un sirdīm rada jau 10. gadsimtā Itālijā. Ar to saistās kāds aizraujošs fakts, tolaik valdošā Itālijas karaliene Savojas Margarita 1889. gadā karaliskā vizītē apciemoja Neapoli. Divi pavāri viņai uzdāvināja Itālijas karogu picas veidolā, iekrāsojot to sarkanu (tomāts), baltu (mocarella) un zaļu (baziliks), kas arī tika nokristīta par picu Margaritu. Tas noteikti izskaidro, kāpēc pica Margarita ir visu picu karaliene. 

Nāc atzīmē vispasaules picas dienu Vapiano! Picas diena oficiāli tiek atzīmēta katru gadu 9. februārī, lai tu noteikti pagūtu nobaudīt savu mīļāko picu, Vapiano svinības uzsāk jau 1. februārī, tādēļ līdz picas dienai bez šaubām būsi paguvis nogaršot visas picas – ja Tu vien spēsi.

Par vēsturi

Pirmo picu pasaulē pagatavoja romieši un tā tika pārklāta ar dažādām garšvielām, mērcēm un siera slāni. Tā kā tehniski runa bija par picu, tad kopš 18. gadsimta šo ēdienu sāka saukt tā kā mēs to pazīstam mūsdienās. Sākotnēji runa bija par Neapoles iedzīvotāju ceptu, plakanu maizes ēdienu ar ķiplokiem, baziliku, sieru un tomātiem.

11. gadsimtā ieceļotāji Itālijā sāka šo ēdienu ieviest Amerikas Savienotajās Valstīs, taču patiesi populārs šis ēdiens tomēr kļuva tikai pēc II pasaules kara, kad militārie kalpi atgriezās mājās un atklāja šo itāļu garšas baudījumu, tas bija brīdis, kad ASV tirgū uzplauka picas triumfs un šī pica kļuva par Amerikas populārāko ēdienu.

Cik populārs tad īsti ir pasaulē populārākais ēdiens? Pārdotajam skaitam – 4 miljardiem pārdotu picu ASV būtu jāsniedz skaidra atbilde. Katra sieviete, vīrietis un bērns Amerikā apēd vairāk nekā 10 kg picas gadā – tas ir daudz vai maz? 

Apskati lieliskos piedāvājumus picas dienas svinībām VAPIANO ŠEIT.

Apskati piedāvājumus!